Custom image

Committees

Sl. No. Name of Committee Name of the Staff Members Designation
1. ADMISSION 1.    Mr.S.K Bal PGT(math)
2.    Mr. M tripathy
PGt(Bio)
3.    Mr. S Gupta
PGT(Phy)
4.    Mr. P C NAYAK
PRT
5.    Mr. BISWAJEET BEHERA
PRT
6.    MISS S MISHRA
PRT
2. EXAMINATION 1.    Mrs. A. Sarangi I/c PGT(Hindi)
2.    Mrs. S GUPTA
PGT(PHY)
3.    Ms. D KANUNGO
LIB
4.    Ms. S K MOHANTY
ART
5.    Mr. B C MOHANTY
TGT(SST)
6.    Mr. M RANA
PRT
7.    Mr. T K SWAIN PRT
3. TIME TABLE & ARRANGEMENT 1.    Mr. S BEHURIA
PGT(MATHS)
2.    Mr. G HATI
PGT(ENG)
3.    Mrs.S PRADHAN
Librarian
4.    Ms. S PRADHAN
TGT(MATHS)
5.    Mrs. S MISHRA
PRT
6.    Mr. ANJALI NAYAK
PRT
4. CCA 1.    Ms.A.K Mohanty I/c PGT(Eco)
2.    B M PARIDA
TGT(Eng)
2.    Mrs. S. Joylaxmi PRT
3.    MRS P SRICHANDAN
PRT


5.    Mr. R. Prasad Sub-staff
5. ACADEMIC, VMC & PTA MEETING 1.    Mr. PGT(Math)
2.    Mr. P. Panda TGT(SSt.)
3.    Ms. Anjali Nayak PRT
4.    Mr. K.N. Patra Sub-staff
5.    Mr. R.C. Baskey Sub-staff
                                                                                              Contd..p-2        

 

Page-2
Sl. No. Name of Committee Name of the Staff Members Designation
6. MAGAZINE, STUDENT’S DIARY, VIDYALAYA PLAN & NEWS LETTER 1.    Mr. B.M. Parida I/c TGT(Eng)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.    Mr. S.K. Mohanty TGT(AE)
4.    Mr. Baja Ram TGT(Hindi)
7. FURNITURE 1.    Mr. P. Mahari I/c TGT(WE)
2.    Mr. Baja Ram TGT(Hindi)
3.    Mr. R.K. Das PRT
4.    Ms. Arati Nayak PRT
5.    Mr. R. Gochhayat PRT(Music)
6.    Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
8. COMPUTER 1.    Mrs. M. Nath I/c PGT(Comp Sc.)
2.    Ms. Anjali Nayak PRT
3.    Ms. P.C Nayak PRT
4.    Mr. P.K. Sahu PRT
5.    Computer Instructot
9. CIVIL & ELECTRICAL MAINTAINANCE 1.    Mr. P. Mahari I/c TGT(WE)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.    Mr. S.R. Mishra TGT(PHE)
4.    Mr. R.C. Baskey Sub-staff
10. BEAUTIFICATION, GARDEN & PHOTOGRAPHY 1.    Mr. S.K. Mohanty I/c TGT(AE)
2.    Ms. V. Perei TGT(Sc)
3.    Ms. Anjali Nayak PRT
4.    Ms. L. Das PRT
5.    Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
11. WATER & ELECTRICAL SUPPLY 1.    Mr. P. Mahari I/c TGT(WE)
2.    Mr. R.K. Das PRT
3.    Mr. R. Prasad Sub-staff
12. CLEANLINESS, MEDICAL CHECK- UP, FIRST-AID 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Ms.Prajna Paramita TGT(Eng)
3.    Mrs. M. Mohanty PRT
4.    Mrs. P. Srichandan PRT
5.    Mr. K.N. Patra Sub-staff
6.    Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
13. DISCIPLINE 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Mr. R.K. Mallik TGT(Math)
3.    Mrs. D. Kanungo Librarian
4.    Ms.Prajna Paramita TGT(Eng)
5.    Mrs. M. Mishra Head Mistress
6.    Ms. L. Das PRT
7.    Mr. N. Samantaray PRT
14. TEACHING AID & RESOURCE ROOM 1.    Mr. P. Panda I/c 2.    Mr. Baja Ram 3.    Ms. Anjali Nayak 4.    Mr. R.K. Das TGT(SSt.) TGT(Hindi) PRT PRT
Sl. No. Name of Committee Name of the Staff Members Designation
15. QUARTER ALLOTMENT 1.    Mrs. A. Sarangi I/c PGT(Hindi)
2.    Mrs. P. Mohapatra PGT(Chem)
3.    Mr. P. Panda TGT(SSt.)
4.    Ms.Prajna Paramita TGT(Eng)
5.    Mr. R.K. Das PRT
6.    Mrs. M. Mohanty PRT
7.    Mr. N. Samantaray PRT
8.    Mr. A.K. Sethi LDC
9.    Mr. R.C. Baskey Sub-staff
16. LAND & BUILDING 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Mr. P. Mahari TGT(WE)
3.    Ms. L. Das PRT
4.    Mr. N. Samantaray PRT
5.    Mr. A.K. Sethi LDC
6.    Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
17. LIBRARY 1.    Mrs. D. Kanungo I/c Librarian
2.    Mrs. A. Sarangi PGT(Hindi)
3.    Mrs. P. Mohapatra PGT(Chem)
4.    Mr. B.M. Parida TGT(Eng)
5.    Mr. B.C. Mohanty TGT(SSt.)
6.    Ms. Sumati Mishra PRT
7.    Ms. L. Das PRT
8.    Mr. P.K. Sahu PRT
9.    Mrs. P. Srichandan PRT
10. Mr. K.N. Patra Sub-staff
18. LIFE SKILLS 1.    Mr. P. Panda I/c TGT(SSt.)
2.    Ms. V. Perei TGT(Sc)
3.    Ms. L. Das PRT
4.    Mr. M.R. Pattanayak PRT
19. NAEP 1.    Mrs. PGT(Bio)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.    Ms. Arati Nayak PRT
20. ECO/NATURE CLUB 1.    Ms. V. Perei I/c TGT(Bio)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.   
PRT
4.    Mr. P.K. Sahoo PRT
5.    Ms. Anjali Nayak   PRT
                                                                                Contd…P-4
Page-4
Sl. No. Name of Committee Name of the Staff Members Designation
21. MATH CLUB & OLYMPIADS 1.  
PGT(Math)
2.    Mrs. P. Mohapatra PGT(Chem)
3.    Mr. R.K. Mallik TGT(Math)
4.    Mr. K.C. Das TGT(Math)
5.    Ms. Arati Nayak PRT
6.    Mr. P.K. Sahu PRT
22. JUNIOR SCIENCE LAB, SCIENCE & GREEN OLYMPIAD 1.    Mrs. A. Mishra I/c PGT(Bio)
2.    Mrs. P. Mohapatra PGT(Chem)
3.    Ms. V. Perei TGT(Bio)
4.    Mr. P.K. Sahu PRT
5.    Mr. R. Prasad Sub-staff
23. EXCURSIONS 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.    Mr. S.K. Mohanty TGT(AE)
4.    Mr. P. Mahari TGT(WE)
5.    Ms. Sumati Mishra PRT
6.    Mr. N. Samantaray PRT
7.    Mr. R.C. Baskey Sub-staff
24. AUDIO VISUALS & PA SYSTEM 1.    Mr. P. Mahari I/c 2.    Mr. R. Gochhayat 3.    Mr. N. Samantaray 4.    Mr. M. Tirkey 5.    Mr. K. N. Patra 6.    Mr. R. Prasad TGT(AE) PRT(Music) PRT Sub-staff Sub-staff Sub-staff
25. HINDI RAJABHASA 1.    Mrs. A. Sarangi I/c PGT(Hindi)
2.    Mr. Baja Ram TGT(Hindi)
3.  
PRT
4.    Mrs. M. Mohanty PRT
26. NTSE 1.    Mr. K.C. Das I/c TGT(Math)
2.    Mr. B.C. Mohanty TGT(SSt)
3.    Ms. V. Perei TGT(Bio)
4.    Mr. Bhalu Gochhayat Sub-staff
27. PURCHASE COMMITTEE 1.    Mrs. P. Mohapatra I/c 2.    Mrs. D. Kanungo 3.    Mr. S.R. Mishra 4.    Mr. P. Mahari 5.    Mr. K.C. Das 6.    Mrs. M. Mohanty 7.    Mr. P.K. Sahu PGT(Chem) Librarian TGT(PHE) TGT(WE) TGT(Math) PRT PRT
28. NCC 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.    Mr. N. Samantaray PRT
4.    Mr. Bhalu Gochhayat Sub-staff
29. STAFF QUARTER REPAIR & MAINTAINANCE 1.    Mrs A. Mishra I/c PGT(Bio)
2.    Mr. R.K. Das PRT
3.    Mrs. M. Mohanty PRT
4.    Mr. R.C. Baskey Sub-staff
                                                                            Contd..page-5  

Page-5
Sl. No. Name of Committee Name of the Staff Members Designation
30. SPORTS 1.    Mr. S.R. Mishra I/c 2.    Mr. R.K. Mallik 3.    Mrs. D. Kanungo 4.    Mr. P. Mahari 5.    Ms. L. Das 6.    Mrs. S. Joylaxmi 7.    Mr. N. Samantaray 8.    Mr. R. Prasad 9.    Mr. K.N. Patra TGT(PHE) TGT(Math) Librarian TGT(WE) PRT PRT PRT Sub-staff Sub-staff
31. CANTEEN & STATIONARY 1.    Mr. S.R. Mishra I/c 2.    Mr. P. Mahari 3.    Mr. K.C. Das 4.    Ms. Sumati Mishra 5.    Mr. N. Samantaray 6.    Mrs. P. Puspa 7.    Mr. A.K. Sethi 8.    Mr. Bhalu Gochhayat 9.    Mr. R.C. Baskey TGT(PHE) TGT(WE) TGT(Math) PRT PRT UDC LDC Sub-staff Sub-staff
32. PRESS & PUBLICITY 1.    Mr. S.R. Mishra I/c 2.    Mrs. D. Kanungo 3.    Mr. P.K. Sahu TGT(PHE) Librarian PRT
33. SCOUT & GUIDE 1.    Mrs. D. Kanungo I/c 2.     3.    Ms. L. Das 4.    Mr. R.K. Das 5.    Ms. Anjali Nayak 6.    Ms. Arati Nayak 7.    Mrs. S. Joylaxm 8.    Mr. R. Prasad 9.    Mr. K.N. Patra Librarian PRT PRT PRT PRT PRT PRT Sub-staff Sub-staff
34. CHECKING OF SCHOOL FUND & VVN ACCOUNT 1.    Mr. 2.    Mrs A. Mishra 3.    Mr. R.K. Mallik PGT(Math)
PGT(Bio) TGT(Math)
35.   A) OFFICE CORRESPONDENCE (SCHOOL FUND & STAFF) 1.    Mrs. 2.    Mr. P.K. Sahu 3.    Mrs. P. Puspa 4.    Mr. A.K. Sethi PGT PRT UDC LDC
B) ALL STUDENTS DEALINGS       1.   Ms. Prajna Paramita       2.   Ms. Anjali Nayak       3.   Mr. A.K. Sethi TGT(Eng) PRT LDC
36. TRANSFER OF STAFF 1.    2.    Mr. B.M. Parida 3.    Mrs. P. Puspa PGT(Math) TGT(Eng) UDC
37. INCOME TAX 1.    Mr. 2.    Mrs. A. Mishra 3.    Mr. R.K. Mallik 4.    Mrs. P. Puspa PGT() PGT(Bio) TGT(Math) UDC
                                                                                                                                            
Sl. No. Name of Committee Name of the Staff Members Designation
38. TRANSIT ACCOMMODATION 1.   
PRT
2.    Mr. A.K. Sethi LDC
3.     Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
39. OUTSIDE CO-ORDINATION 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Mr. S.K. Mohanty TGT(AE)
3.    Mr. P. Mahari TGT(WE)
4.    Mr. A.K. Sethi LDC
5.    Mr. R.C. Baskey Sub-staff
6.    Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
40. CYBER OLYMPIAD 1.    Mrs. M. Nath I/c PGT(Comp. Sc)
2.   
PRT
3.    Computer Instructor
41. OUTSIDE COMPETITION 1.    Mrs. P. Mohapatra I/c PGT(Chem)
2.    Mr. B.M. Parida TGT(Eng)
3.    Ms. Prajna Paramita TGT(Eng)
4.    Mr. R.K. Das PRT
5.    Ms. Anjali Nayak PRT
42. CONSERVANCY 1.    Mr. S.R. Mishra I/c TGT(PHE)
2.    Mrs. D. Kanungo Librarian
3.    Mr. S.K. Mohanty TGT(AE)
4.    Mr. P. Mahari TGT(WE)
5.    Mr. R.K. Das PRT
6.    Ms. Arati Nayak PRT
7.    Mr. K.N. Patra Sub-staff
8.    Mr. R. Prasad Sub-staff
9.    Mr. R.K. Gochhayat Sub-staff
43.   INTEGRITY CLUB 1.    Mr. B.M. Parida I/c TGT(Eng)
2.    Ms. L. Das PRT
44. CONDEMNATION COMMITTEE 1.    All Deptt. I/c
2.    Mr. P. Mahari TGT(WE)
3.    Mrs. P. Puspa UDC
45. STAFF SECRETARY 1.    Mr. P. Panda TGT(SSt)